Primaire Reflexen
Pierwotne Refleksy     
Sesja 1 godzina   80 euro 
                                                                                                     

Już podczas ciąży rozwija się u dzieci szereg refleksów. Ogólnie nazywamy je pierwotnymi refleksami.

Zgodnie z naturalnym rozwojem dziecka, refleksy te muszą być pod kontrolą w pierwszym roku życia. W przeciwnym wypadku mamy bardzo chwiejne podstawy układu nerwowego. Układ nerwowy jest bardzo ważny w całym naszym życiu. 

Podczas terapii, pracuje nad trzema obszarami: 

• Nadanie informacji o ruchu do układu nerwowego, tak, że refleks jest pod kontrolą. Towarzyszy temu relaks.

• Wykrycie przyczyny obecność pierwotnego Reflex i neutralizacja tej przyczyny.

• Deportacja stresu spowodowana  obecnością pierwotnego refleks.

 

Po sesji pracujemy nad reflexsem za pomocą odpowiednio dobranych ćwiczeń.  Ćwiczenia ta wykonuje się w domu.

W zależności ile reflexów nie jest pod kontrola potrzebnych jest średnio 6 sesji.

 

Przykłady Primaire reflexen

Spinal galant reflex: ten refleks  rozwija się u dziecka w czasie ciąży.  Jeśli Reflex pozostaje aktywny po dziewięciu miesiącach powoduje moczenie nocne, słaba koncentracje,  stężenie, wrażliwość w dolnej części kręgosłupa i ruchy podczas snu. 

 

Mororeflex: Mororeflex jest reakcją dziecka na nieoczekiwane zmiany. Kiedy Mororeflex pozostaje aktywny dziecko jest nadwrażliwe.  

 

Palmreflex: Jeśli Palm Reflex pozostaje w organizmie, dzieci  często maja niewystarczające napięcie mięśni w jamie ustnej, dolegliwości żołądkowo-jelitowe i zmęczone ręce po napisaniu  (np. problemy z uchwyceniem długopisu) . 

 

Asymmetrische Tonische Nekreflex (ATNR):  ATNR jest związany z koordynacja wzrokowa dziecka.

Dzieci, w których ten odruch pozostaje aktywny często mają dysleksja, problemy z pisaniem lub dyskalkulie. Również mogą mieć zaburzenia równowagi i koordynacji.

 

Tonische Labyrint Reflex (TLR): TLR dba o odruch dzieci między głową a ramionami/nogami. Kiedy Reflex pozostaje aktywny, powoduje napięcie w okolicy szyi i ramion. Jest to wynikiem ze dzieci na przykład  chodzą na palcach i /lub maja trudności z równowagą (zwłaszcza podczas wspinaczki).


Babinskireflex: Zwany także Reflex stóp. Jeśli Babinskireflex pozostaje aktywna to powoduje uszkodzenie Pyramidebaan , w wyniku czego dzieci dzieci które nie lubią chodzić i / lub nie mogą dobrze i prawidłowo stać  na nogach.

 

Symmetrische Tonische Nekreflex (STNR): STNR jest z często spotykanym reflexem ktory nie jest pod kontrola w odpowiednim okresie. Widzi go się u dzieci które z pozycji leżącej nie potrafią przejść do raczkowania.  Jeśli STNR pozostaje aktywny, powoduje to trudności w szkole, takie jak problemy koncentracji, problemy ruchowe i wizualne.