Co to jest kinezjologia ? 

Applied Kinesiology pochodzi z Ameryki. Metoda ta została opracowana w latach 1960  przez lekarza i kręglarza Georga Good Heart.

Połączył on badania, wiedzę i doświadczenia z psychologii , fizjoterapii,  medycyny naturalnej, medycyny chińskiej i wiedzy o żywieniu i żywności. 

Blokady energetyczne w organizmie są wykrywane za pomocą manualnych testów mięśni. Reakcje impulsów powiązanie sa z aspektami fizycznymi, psychicznymi i emocjonalnymi. 

Cena sesji kinezjologicznej ( rożne formy łącznie z Primaire reflexen) 
 
1 godzina    80 euro

Jeśli balans w organizmie jest z zaburzony, wpływa to na wszystkie procesy życiowe. Może powodować to choroby zarówno fizycznie jak i psychicznie. Nasze ciało zawiera tak zwane meridiany. Sa to kanały prowadzone przez cale ciało, nasze strumienie życia, w której płynie energia życiowa. Każdy meridiaan ma związek z odpowiednim organem i odpowiada za odpowiednie emocje.  Stosując różne techniki korekcji,  organizm może zostać przywrócony do równowagi. Gdy organizm jest w równowadze, energia może ponownie przepływać, szkodliwe substancje w organizmie są usuwane i blokady są zlikwidowane. Stymuluje to nasz organizm do samoregeneracji. 

 

Jesteśmy wtedy bardziej energiczni, bardziej zrównoważeni, rozluźnieni, bez stresu i radośni.  Czujemy energie życiowa która przepływa przez nasze ciało bez zaburzeń, bez blokad. Wówczas możemy szybciej pozbyć się bólu, dolegliwości fizycznych itd. Balans ten wpływa na nasz cały system. 

 

Osobliwością kinezjologii jest to, że można dojść do przyczyny chorób czy dolegliwości fizycznych lub emocjonalnych  w sposób bardzo bezpośredni. Ciało daje wiadomość poprzez bol. Za pomocą rożnych metod specjalistycznej kinezjologij możemy to w szybki sposób rozwiązać. Stosujemy szeroka game technik korekcyjnych, ćwiczeń itd. by przywrócić balans, dzięki czemu pracujemy bezpośrednio nad poprawa zdrowia. 

Dlaczego kinezjologia? 

W kinezjologii pracujemy nad całością a nie tylko nad jedna dolegliwością. Nasze ciało fizyczne jest powiązane z wszystkimi procesami chemicznymi w organizmie, a to wszystko ma wpływ na nasze samopoczucie, emocje i odwrotnie. Wszystko jest z wszystkim powiązane. o

Nasze ciało jest podobne do silnika,  w którym wszystkie części współpracują ze sobą. Jeśli gdzieś jest jakieś zakłócenie , wpłynie to również na inne części. Na przykład: cierpisz na żołądek. Z ta dolegliwością możne iść w parze bol szyi i barku, ból między łopatkami, bóle głowy, alergie, bezsenność i.t.p.  Jeśli cierpisz na problemy jelitowe, to możesz mieć również  ból w plecach, trudno wyjść z pozycji siedzącej, możesz mie trudności w oddychaniu, bóle głowy, odczuwać zmęczenie i.t.d.

 

Pracuje za pomocą rożnych specjalistycznych i zarazem bardzo odmiennych technik kinezjologii jak na przykład:
•    Stress Release

•    Edu-Kinesiologia (bardzo popularna również w Polsce)

•    Zicht op Leefblind
•    Primaire reflexen * jedno z bardzo ważnych zaburzeń u dzieci jak i również u dorosłych co możne być przyczyną wielu problemow